cheesier بازار یونجه بوقلمون نبض بازار

cheesier: بازار یونجه بوقلمون نبض بازار اخبار اقتصادی قیمت قرار داده های دامی قیمت جوجه یک روزه

گت بلاگز اقتصادی مزایده شرکت‌های رکودزده، شخصی سازی نیست

بسیاری از شرکت‌های رکودزده با قیمت بالایی مورد مزایده قرار گرفته و طبیعی است که در چنین وضعیتی کمترین رغبتی به به انجام واگذاری‌ها از خود نشان می‌دهد.

مزایده شرکت‌های رکودزده، شخصی سازی نیست

احمد کیمیایی اسدی عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با بیان اینکه قانون واگذاری شرکت های دولتی و اجرای این اصل یکی از راهکارهای مهم شفافیت اقتصادی تلقی می شود، گفت: توانمندسازی و استفاده از ظرفیت این بخش پربازده در بلند مدت منجر به بهره وری و رونق اوج خواهد شد.
وی ادامه داد: در دولت های نهم و دهم، بخشی از سهام این شرکت ها تحت عنوان دیون دولت واگذار شد، ولی مسئله اساسی نحوه غلط این واگذاری ها و زیاد کردن شرکت های خصولتی فارغ از هرگونه نظارت جدی دولت بوده است.

عبارات مهم : مزایده
کیمیایی اسدی با اشاره به عملکرد دولت یازدهم عنوان کرد: واگذاری شرکت ها درمزایده ها و مناقصه ها در بورس یکی از کارها مهم دولت در این زمینه بوده، آیا که توجه زیاد به ظرفیت های بخش شخصی در صورت تداوم، می تواند ثمره های خوبی را جهت فعالان این حوزه به ارمغان آورد.

به گفته وی به علت کسب درآمد دولت شاهد این مسئله بوده ایم که بسیاری از شرکت های رکودزده با قیمت بالایی مورد مزایده قرار گرفته و طبیعی است که در چنین وضعیتی کمترین رغبتی به انجام واگذاری ها از خود نشان می دهد.

کیمیایی اسدی با اشاره به مخاطره منافع بعضی از مدیران دولتی بیان کرد: ممانعت از رانت ذلت ها در بعضی شرکت های دولتی منجر به روند کند این مهم شده است بود به گونه ای که عده ای ذ ی نفع، تعدیل نیرو به وسیله بخش شخصی را به عنوان علت مهم امتناع واگذاری ها دانسته اند.

این عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر بیان کرد: در این میان رکود اقتصادی حاکم بر کشور نیز نباید نادیده گرفته شود، ولی با توجه به نظم دهی بهتر امور به وسیله بخش شخصی انتظار می رود تا شاهد تحقق این مسئله باشیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مزایده | اقتصادی | رکود اقتصادی | خصوصی سازی | مزایده شرکت ها | شفافیت اقتصادی | دولت | اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog