cheesier بازار یونجه بوقلمون نبض بازار

cheesier: بازار یونجه بوقلمون نبض بازار اخبار اقتصادی قیمت قرار داده های دامی قیمت جوجه یک روزه

گت بلاگز اقتصادی واردات اجناس بنجل به قیمت بدون کار کردن هزاران کارگر! ، اجناس درجه یک چینی به کدام کشورها صادر می شود؟

حذف دلالان، واسطه گران و جلوگیری از قاچاق کالا تنها دارویی است که می‌توان جهت رونق تولید داخلی تجویز کرد.

واردات اجناس بنجل به قیمت بدون کار کردن هزاران کارگر! ، اجناس درجه یک چینی به کدام کشورها صادر می شود؟

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، زیاد کردن حجم کالاهای چینی تاکنون بار ها و بار ها تولید کنندگان داخلی را با پرسشها عدیده ای مواجه ساخته است و تعدد این کالا ها تا اندازه ای اوج بوده که مردم هنگام خرید یک کالا مانند سوزن اکثرا با این پرسش جنس چینی می خواهید یا ایرانی مواجه می شوند؟
این پرسش ها زمانی مطرح می شود که هم اکنون بخش عمده ای از ورادات کشور به کالاهای واسطه ای مختوم شده است لذا مجددا این پرسش در اذهان عمومی ایجاد می شود که با وجود پیگیری های مکرر عوامل اجرایی و استناد به این مسئله آیا همواره شاهد حجم بالایی از کالاهای مصرفی چینی در سطح کشور هستیم و آیا مبارزات جدی علیه قاچاق کالا انجام نمی شود؟
از سویی دیگر با نگاه به تاریخ اقتصادی این کشور می توان دریافت که کشور چین در یک بازه زمانی مشخصی از شرایط نامناسب فساد اقتصادی زحمت برده، ولی توانسته با تکیه بر یک حزب سراسری بر تمامی پرسشها خود پیروز شود چنانچه زیاد کردن صادرات این کشور به اقصی نقاط کشور به خوبی رشد بالای این کشور آسیاسی را نشان می دهد لذا این پرسش مطرح می شود که آیا کشور عزیزمان ایران با وجود منابع طبیعی فراوان و نیروی کار تحصیلکرده می تواند با اقتباس از الگوی اقتصادی این کشور، شرایط را جهت اصلاح اوضاع اقتصادی مردم خود فراهم آورد؟
فریدون وردی نژاد سفیرسابق کشور عزیزمان ایران در چین در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در پاسخ به این پرسش که کشور تا چه زمانی باید شاهد ازدیاد کالاهای چینی باشد، بیان کرد: کشور گسترده چین با منابع و نیروی کار فراوان اقدام به تولید محصولات گوناگون جهت کشورهای متفاوت کرده و با توجه به تفاوت خریداران خود لذا دست به رده بندی تولیدات خود کرده است.
وی با بیان اینکه کالاهای چینی به ۴ ردیف A/B/C/D تقسیم می شوند، افزود: کالاهای دو ردیف نخست به ترتیب به کشور های توسعه یافته مثل آمریکا و دیگری به کشورهایی مثل ایتالیا، کانادا و ژاپن صادر می شوند، همچنین کالاهای دو ردیف آخر نیز به ترتیب به کشورهای در حال توسعه و ردیف آخر با قیمت نازل تری جهت مصارف داخلی تولید می شوند.
وردی نژاد ادامه داد: بعضی از تجار کشور به علت قیمت نازل کالاهای ردیف D اقدام به ورود این نوع کالا ها کرده و از آنجایی که در فرهنگ چینی واژه نه وجود ندارد لذا این امر باعث می شود تا شاهد زیاد کردن کالاهای چینی نامناسب در سطح کشور شویم.
سفیر سابق کشور عزیزمان ایران در چین با اشاره به راهکار مناسب جهت جلوگیری از گسترش این مسئله تصریح کرد: نظارت در مرز ها می بایستی به طور جدی تری هنگام ورود کالاهای چینی انجام شود و از ورود کالا ها از مرز امارات جلوگیری به عمل آید، همچنین سنجش استاندارد کالا ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد.
وی در خصوص حجم معاملات تجاری دو کشور عنوان کرد: میزان تراز تجاری ما مثبت بوده به گونه ای که در حوزه صادرات کالاهای غیر نفتی شاهد ارزآورری ۱۴ میلیارد دلاری بوده ایم همچنین حجم معاملات تجاری طرفین ۵۰ میلیارد دلار برآورد می شود که این مساله به نفع کشور عزیزمان ایران است.
وردی نژاد با بیان اینکه دو کشور ظرفیت های خود را به خوبی نمی شناسند، گفت: مشکلاتی از قبیل؛ کمبود اطلاعات در مواردی چند باعث ایجاد موانعی سد راه تعاملات تجاری دو کشور شده است که امید است به زودی مرتفع شود و به منظور زیاد کردن مناسب و صحیح روابط تجاری دو کشور باید شرایط جهت همکاری اتاق های بازرگانی دو کشور تقویت شده است و زمینه های مورد نیاز جهت سهولت در ورود هیئت های تجاری تسهیل شود.
سفیرسابق کشور عزیزمان ایران در چین اذعان داشت: این کشور به علت عدم تاثیر پذیری از بلوک بندی های تاریخی شرق و غرب و نیز برخورداری از اتحاد حزب سراسری دارای رونق و رفاه نسبی بوده و از رشد نسبتا خوبی با وجود مفاسد اقتصادی برخوردار است لذا توانست با تکیه بر این حزب اقتصاد خود را سازماندهی کند.
وی در آخر در پاسخ به این پرسش که آیا کشور عزیزمان ایران می تواند از اقتصاد چین الگوبرداری کند، افزود: الگو اقتصادی این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و خصوصیات مردم و عینا قابل پیاده کردن نبوده بنابراین می توان تن ها از بعضی تجربیات این کشور در حال توسعه آسیایی، استفاده کرد.

عبارات مهم : ایران

تنها داروی قاچاق با جان مردم بازی نمی کند!
در همین راستا محمدرضا نجفی منش عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، عنوان کرد: مطابق با قانون و به منظور جلوگیری از زیاد کردن کالاهای وارداتی بی کیفیت هر کالایی به محض ورود از مبادی رسمی و نظارت می بایستی در آزمایشگاه هایی که اداره استاندارد ایجاد کرده، بررسی شده است تا کیفیت آن ها مورد تایید قرار گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به مطلب فوق می توان دریافت که مهم ترین علت تعدد بعضی از کالاهای بی کیفیت نشات گرفته از حجم بالای کالای قاچاق از مبادی غیر قانونی و مناطق آزاد است.
نجفی منش با اشاره به راهکارهای برطرف این معضل بیان کرد: در وهله نخست می بایستی ساختن فرهنگ مناسب مردم را در مصرف کنندگان نهادینه سازیم و آن ها را به نحوی متقاعد سازیم که خرید کالای باکیفیت ایرانی را بر کالای چینی ترجیح دهند.
به گفته وی آگاه ساختن مردم جهت خرید کالاهای کددار یکی از راهکارهای مبارزه با کالاهای قاچاق است علاوه بر این عنوان تنها داروی قاچاق جان مردم را به خطر نمی اندازد بلکه خرید سایر اقلام از جمله پوشاک نیز آن ها را متضرر خواهد ساخت.
نجفی منش مبارزه جدی با امر قاچاق و واقعی سازی قیمت ارز را جزو دلایل دیگر این مسئله برشمرد و گفت: باید قیمت ارز را به گونه ای واقعی کرد تا قاچاقچیان از این امر به علت صرفه نازل اقتصادی امتناع کنند آیا که این عنوان تاکنون کشور را مجبور خسارات جدی ساخته است.
این عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر با بیان اینکه قاچاق آفت دستگاه های کشور هست، افزود: مبارزه با این مسئله به آسانی محقق نمی شود آیا که اکثر واردکنندگان میل به به عدم پرداخت مالیات را داشته لذا برطرف این پرسشها نیازمند وقت طولانی است.
کالاهای واسطه ای ۸۵ درصد از واردات کشور است
در این میان، ولی مسعود خوانساری مدیر اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد از واردات ما را کالاهای واسطه ای تشکیل می دهند، گفت: با توجه به پیگیری های متعدد مسئولان در مبادی رسمی و کم کردن واردات کالاهای مصرفی می توان دریافت که در حال حاضر کارها مناسبی در این بخش انجام شده است است.
وی افزود: در گذشته حدود 700 میلیارد دلار از سرمایه های ملی صرف واردات می شد که این میزان مربوط به 4 سال گذشته بوده یعنی قبل از روی کارآمدن دولت یازدهم لذا در حال حاضر و با توجه به نبود سرمایه در داخل کشور، هم اکنون پولی باقی نمانده که صرف واردات کالا ها شود.
خوانساری در آخر با اشاره به اینکه با زیاد کردن قدرت خرید مردم می توان جنس خوب وارد کرد، گفت: قدرت خرید مردم در سال ۹۰ حدود یک سوم بود لذا بعضی از واردکنندگان در آن سال اقدام به ورود کالاهای ارزان قیمت و با کیفیت نازل کردند.
گفتنی است که از بین بردن دلالان، واسطه گران و جلوگیری از قاچاق کالا تنها دارویی است که می توان جهت رونق تولید داخلی تجویز کرد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | واردات | اقتصادی | وارداتی | قاچاقچیان | قاچاق کالا | کالای قاچاق | فساد اقتصادی | کالاهای چینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog