cheesier بازار یونجه بوقلمون نبض بازار

cheesier: بازار یونجه بوقلمون نبض بازار اخبار اقتصادی قیمت قرار داده های دامی قیمت جوجه یک روزه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دزدی ادبی یا دسیسه رقبا

فیلم تازه «گیرمو دل تورو»، «شکل آب» که در ۱۳ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شده، درگیر یک شکایت حقوقی شده؛ شکایتی که دل تورو را متهم می کند که داستان فیلمش را از

دزدی ادبی یا دسیسه رقبا

دزدی ادبی یا دسیسه رقبا

عبارات مهم : جایزه

فیلم تازه «گیرمو دل تورو»، «شکل آب» که در ۱۳ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شده، درگیر یک شکایت حقوقی شده؛ شکایتی که دل تورو را متهم می کند که داستان فیلمش را از روی یک نمایشنامه دزدیده هست. بر اساس این پرونده حقوقی، خانواده و ورثه «پل زیندال»، نمایشنامه نویس فقید که موفق به کسب جایزه معتبر «پولیتزر» نیز شده، گیرمو دل تورو و شرکت «فاکس سرچ لایت» را متهم کرده اند که بدون اجازه آنها از نمایشنامه این نمایش نامه نویس که به سال ۱۹۶۹ نوشته شده، کپی کرده اند.

دزدی ادبی یا دسیسه رقبا

هم دل تورو و هم شرکت فاکس سرچ لایت این اتهام را رد کرده اند. داستان فیلم «شکل آب»، داستان یک زن لال و کارمند خدماتی است که دلباخته یک موجود دوزیست می شود. این فیلم تاکنون برنده جایزه گوی طلایی جهت عالی ترین کارگردانی شده است و با نامزدی در ۱۳ رشته، پیشتاز نودمین دوره مراسم اسکار هست. «سالی هاوکینز» که در نقش زن لال بازی می کند نیز نامزد دریافت جایزه اسکار عالی ترین بازیگر نقش اول زن هست. نودمین دوره مراسم اسکار، چهارم مارس (۱۳ اسفند) برگزار می شود. اعضای آکادمی در این هفته مشغول رای دادن نهایی جهت تعیین برندگان اسکار هستند. «بی بی سی» در گزارشی از این پرونده به گفته های دل تورو اشاره کرده که در نخستین تصویر العمل گفته که نه خودش و نه هیچ کدام از همکارانش تاکنون نام این نمایشنامه را نشنیده اند. با این حال، خانواده پل زیندال او را متهم کرده اند که بسیاری از بخش های فیلمش را از نمایشنامه «زمزمه ام را بشنو» است.

داستان نمایشنامه «زمزمه ام را بشنو» راجع به یک زن مسن کوچک اندام است که به تازگی به استخدام یک آزمایشگاه درآمده که دارند روی دلفین ها مطالعه می کنند. این زن با یکی از دلفین ها ارتباط برقرار می کند و تلاش می کند تا از طریق موسیقی با این دلفین صحبت کند. شرکت فاکس سرچ لایت گفته که با تمام قدرت از اصالت فیلم دفاع خواهد کرد. سخن گوی این شرکت در دفاع از فیلم بیانیه ای صادر کرده: «تمامی ادعاهای خانواده آقای زیندال بی پایه و اساس است و ما با قدرت همه را رد می کنیم.» این بیانیه در عین حال به وقت طرح شکایت اشاره می کند و آن را دسیسه ای می داند که همزمان با رای گیری نهایی اسکار مطرح شده است تا بر آرای اعضای آکادمی تاثیرسوء بگذارد.

وکیل خانواده زیندال در دادگاه به ۶۱ مورد شباهت میان نمایشنامه و فیلمنامه اشاره کرده، از جمله خط روایی مهم که بر رابطه عاطفی یک کارمند خدماتی زن مجرد با یک موجود آبزی در دوره جنگ سرد هست. به ادعای خانواده زیندال در فیلم، دلفین به یک موجود تخیلی دوزیست تبدیل شده است است.

در دادگاه به گفت وگویی از دل تورو و فیلمنامه نویس فیلم، «دنیل کراوس» در سال ۲۰۱۱ ارجاع داده شده است که آنها از ایده داستانی تعریف می کنند که بر اساس اش یک زن خدماتی یک موجود دوزیست را از یک آزمایشگاه پنهانی می دزدد. کراوس مدعی شده است که طرح این داستان را در دوره نوجوانی در ذهن پرورانده هست. ولی وکیل خانواده زیندال مدعی است که این گفته ممکن است در زمانی شکل گرفته باشد که به سال ۱۹۹۰ یک نسخه تلویزیونی از نمایشنامه «زمزه ام را بشنو» پخش شده است هست. این نخستین بار نیست که فیلم «شکل آب» به دزدی ادبی متهم می شود. چندی پیش بود که گروهی فیلم را متهم کرده بودند که داستانش را از روی یک فیلم کوتاه دزدیده است ولی آکادمی فیلم هلند این اتهام را رد کرده بود.

فیلم تازه «گیرمو دل تورو»، «شکل آب» که در ۱۳ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شده، درگیر یک شکایت حقوقی شده؛ شکایتی که دل تورو را متهم می کند که داستان فیلمش را از

روزنامه وقایع اتفاقیه

واژه های کلیدی: جایزه | دلفین | داستان | داستان | خانواده | نمایشنامه | مراسم اسکار | دریافت اسکار | برندگان اسکار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog